Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Havanese, Havaneser, Bichon Havanais, Hawańczyk
Hodowla psów rasy hawańczyk
Mały Wielki Pies

Dla kogo hawańczyk?

Hawańczyki to nieduże pieski o naturalnym, wesołym temperamencie, co czyni je idealnym przyjacielem rodziny. Pozbawione agresji, w pełni akceptują inne domowe zwierzęta, chętnie pobawią się z kotem czy drugim pieskiem. Bardzo przywiązują się do człowieka, świetnie "dogadują" się z dziećmi Kochają całą rodzinę,a swojego pana lubią mieć po prostu "na oku", towarzysząc mu lub wylegując się w pobliżu, gotowe w każdej chwili przybiec, by się przytulić. Są czujne, ale nie szczekliwe. 

Hawańczyk to piesek inteligentny, szybko się uczy,uwielbia sztuczki - ma zresztą opinię cyrkowca. Jest doskonałym pieskiem antydepresyjnym laughing. Podnosi temperaturę uczuć, poprawia nastrój, wywołuje serdeczny śmiech. Pies tak dla rodziny jak i osób samotnych. 

Hawańczyk nie ma skłonności do niszczenia przedmiotów domowych. Jeśli, jednak, w zasięgu znajdzie się gazeta, czy książka, może ją "przeczytać".smileCóż,papier jest ulubioną zabawką hawańczyków. Jednak do zabawy lepiej i rozsądniej jest dać im pluszowe zabawki, psie gryzaczki, piłeczki. Będą się nimi bawić, podrzucając nosem, "walcząc" z miśkiem, kaczuszką czy innym pluszakiem, albo biegając za piłką ,którą zresztą często same sobie rzucają. W domu nazywamy to "samoaportowaniem" wink.

Hawańczyk w domu.

Hawańczyki to zdecydowanie psy domowe i mogą mieszkać zarówno w mieszkaniu w bloku jak i domu

z ogrodem. Oczywiście wspólne zabawy np. w ogrodzie, spacery jako formy ćwiczeń i kontaktu z otaczającym światem są niezbędne. Hawańczyki dobrze znoszą samotność podczas nieobecności rodziny, ale warto zostawić je w otoczeniu ich ulubionych zabawek. Naturalnie ich samotność nie może jednak trwać cały dzień. 

Czy trudna jest pielęgnacja hawańczyka? 

Ponieważ te wspaniałe pieski należą do rasy długowłosej o włosie jedwabistym, należy regularnie o te włoski dbać-czesać i kąpać.Pielęgnacja nie jest skomplikowana. Szampon,odżywka,dobry grzebień, szczotka, przyzwyczajony do tych czynności pies...mamy temat pielęgnacji załatwiony. Jeśli kupujemy hawańczyka z myślą o wystawach, utrzymujemy włos w naturalnej długości zgodnie z wzorcem rasy,jeśli hawańczyk nie będzie wystawiany można mu fryzurkę regulować.  

 

Jeśli szukają Państwo psa, warto zastanowić się nad zakupem hawańczyka, wniesie do Waszego domu mnóstwo pozytywnej energii

Organizacje